Aplikacje do wyboru kolorów ścian – czyli wizualizacje w czasie rzeczywistym

Aplikacje do wyboru kolorów ścian – czyli wizualizacje w czasie rzeczywistym

Inwestorzy korzystający z usług architektów wnętrz mogą ,,przetestować” różne warianty kolorystyczne wnętrz, fotorealistyczne wizualizacje są już standardem. Jednak dzięki nowoczesnym aplikacjom (smartphone, komputer) sami też możemy się trochę ,,pobawić” – czasem warto!

Komputer lub smartphone – dla każdego coś się znajdzie!

Idea działania programów do zmiany kolorów ścian jest banalna. Jeśli korzystamy ze urządzenia mobilnego wyposażonego w aparat (telefon, tablet) wystarczy zrobić zdjęcie (lub film), wybrać kolor oraz zaznaczyć ścianę którą chcemy ,,pomalować” – gotowe. W przypadku aplikacji komputerowych musimy posiłkować się zdjęciami zrobionymi ,,zewnętrznie” czyli dochodzi jeszcze czynność przesłania fotografii na dysk twardy komputera.

Dulux Visualizer

Bardzo ciekawie się prezentuje aplikacja firmy Dulux, obsługa jest banalna, możliwości całkiem niezłe – idealne narzędzie nie tylko do zabawy 🙂

Aplikacja jest dostępna na systemy Android i IOS.

Więcej informacji >>

Wizualizer od firmy Dekoral

 

Z nieco innej strony do tematu podeszła firma Dekoral. Do dyspozycji mamy aplikacje działającą online (wymaga rejestracji). Program oferuje sporo możliwości i jest prosty w obsłudze, ciekawe są predefiniowane palety kolorystyczne, choć można (i warto) wychodzić poza schematy i eksperymentować z różnymi kolorami (również pobranymi ze zdjęcia – np. innego pokoju).

Więcej informacji >>

Do wyboru, do koloru

W internecie można znaleźć jeszcze dużo innych aplikacji. Niektóre, są nieco bardziej zaawansowane i oferują bardzo dużo opcji.

Program do zmiany kolorów

Dzięki tej aplikacji możemy ,,pomalować” nie tylko ściany, ale również podłogi, drzwi i inne elementy wnętrza – choć nie zawsze to wygląda realistycznie 🙂

Tylko do zabawy?

Czy ,,testowanie” wersji kolorystycznych aplikacją na telefon lub komputer to tylko zabawa? Niekoniecznie. Dzięki temu możemy sprawdzić różne ekstremalne warianty kolorystyczne lub gotowe palety – często ma to sens. Warto jednak podchodzić z dużą rezerwą do ,,precyzji wyboru”. Ten sam kolor wyświetlany na ekranie komputera inaczej wygląda na ścianie.


No Comments

Post a Comment