Forum Wentylacja 2016

Forum Wentylacja 2016

1 marca 2016 r. uczestniczyliśmy w 14 już edycji targów Forum Wentylacja. W tym roku zwróciliśmy uwagę na dość obszernie rozwiniętą tematykę wentylacji z odzyskiem ciepła. Rekuperacja, bo o niej mowa, jest odzyskiem ciepła z powietrza wywiewanego z budynku, w celu podgrzania powietrza wtłaczanego do wentylacji. Jest to rozwiązanie skutecznie proponowane przez nas klientom, ze względu na minimalizację strat ciepła związanych z innymi typami wentylacji w budynku oraz na właściwą wymianę powietrza we wszystkich pomieszczeniach.
W okresie letnim instalacja rekuperacji z automatycznym by-passem potrafi nawet schładzać budynek.

Na targach pojawiło się wiele nowatorskich rozwiązań w tym temacie. Jak się okazuje, projektowanie rekuperacji stopniowo przestaje wiązać się z częstymi kompromisami między architektami, a instalatorem, związanymi z rozmiarem kanałów wentylacyjnych. Wprowadzenie m.in.płaskich kanałów, które można ukryć w warstwie podłogi czy sufitu, daje nam coraz większe możliwości w aranżacji wnętrz, bez potrzeby obniżania jakości projektu ze względu na pojawiające się kolizje.

Czekamy z niecierpliwością na targi w następnym roku, mamy nadzieje, że wyniesiemy z nich równie ciekawe informacje, co tym razem ! 🙂


No Comments

Post a Comment