Kompleksowe wykończenia wnętrz – wygoda i oszczędność

Kompleksowe wykończenia wnętrz

Kompleksowe wykończenia wnętrz – wygoda i oszczędność

Budowa lub remont domu czy mieszkania to przygoda. Dla niektórych inwestorów, to przygoda życia, w której chcą być zaangażowani w każdy etap inwestycji. Jednak dla wielu z nas, budowa – a szczególności wykańczanie – domu bywa… wykańczające!

1.Projekt wnętrza – prosta sprawa… przynajmniej teoretycznie

Poznanie potrzeb inwestora, inwentaryzacja, wprowadzenie danych do komputera, rzuty, wizualizacje, rysunki wykonawcze…Proste? Nie do końca.

Już na etapie projektu możemy popełnić sporo błędów, które w przyszłości mogą być trudne, a czasem niemożliwe do poprawienia. Dzieje się tak z wielu powodów. Dobry projekt wnętrz musi w pewnym sensie ,,przewidzieć” potrzeby i oczekiwania inwestora i wyjść im naprzeciw. To zupełnie zrozumiałe, że np. osoba mieszkająca w mieszkaniu o pow. 100 m2 może zwyczajnie nie wiedzieć co jest kluczowe w projekcie domu o pow. 400 m2. W tym momencie niezbędne jest doświadczenie architekta, dzięki temu można uniknąć wielu błędów i nieprzemyślanych decyzji.

Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie.

Powyższy cytat doskonale ilustruje proces uczenia się na błędach, tylko po co? Nie lepiej od razu budować, projektować i wykańczać domy i mieszkania rozsądnie? To całkiem wykonalne i bardzo opłacalne 🙂

2. Mega zakupy

Mamy już gotowy projekt wnętrza, co dalej? Zakupy! Specyficzne zakupy, bo kupujemy nie tylko różne towary (w tym np. meble na zamówienie) , ale i usługi – wiele różnych usług. Ekipa budowlana, elektrycy, stolarze, monterzy podłóg, fachowcy od kładzenia tapety, wykładzin, itd. Dla wielu inwestorów ,,ogarnięcie” tego wszystkiego nie jest przyjemnością, tylko zwykłą stratą cennego czasu. Nawet jest dobrze czujemy się ,,na zakupach”, to tak czy inaczej tracimy na to czas – warto zawczasu zdać sobie z tego sprawę, tym bardziej, że zawsze, pojawiają się takie, czy inne problemy. W tej branży, rzadko kiedy wszystko idzie gładko.

3. Nadzór, organizacja, rozwiązywanie problemów

Mamy już zamówione materiały, ekipy wykonawcze – zaczynami wykańczanie wnętrza. Prędzej czy później często okazuje się, że np. zamówiony towar będzie dostarczony kilka tygodni później, ekipa wykonawcza ma poślizg i dodatkowo na etapie wykonawczym chcemy dokonać zmian w projekcie…Inwestycja zamiast trwać X czasu i kosztować Y pieniędzy kosztuje 2 razy więcej i trwa 3 razy dłużej. Taki ,,czarny scenariusz” to pewnego rodzaju standard, i jeśli nie jest to nasza pierwsza większa inwestycja, to nie będzie nas to dziwić.

Czy każdy inwestor musi przez to przechodzić?

Nowy standard – kompleksowe wykończenia wnętrz

Wyobraźmy sobie pewną sytuację. Idziemy do salonu samochodowego, wybieramy model, wersję, kolor tapicerki, dodatkowe wyposażenie. Sprzedawca proponuję cenę, jeśli ją akceptujemy, wpłacamy zaliczkę i za kilka tygodni (lub miesięcy) ,,nasze” auto jest gotowe do odbioru. Nie interesuje nas czy dostawcy dowiozą części na czas, itd. – auto ma być gotowe i tyle!

Czy taka usługa jest możliwa przy wykończeniu wnętrza? Oczywiście! Inwestorzy coraz częściej wybierają właśnie taką opcję, oszczędzając i czas i pieniądze!

Kompleksowe realizacje projektów >>


No Comments

Post a Comment