Nowe technologie zastosowania spieków kwarcowych

Nowe technologie zastosowania spieków kwarcowych

Spieki kwarcowe to nowość na rynku, która spotkała się z szerokim uznaniem architektów. Ze względu na ich popularność nie tylko w Europie, ale i na całym świecie, warto zainteresować się ich szerokim zastosowaniem.

Tak naprawdę nie ma szczególnych grup zastosowań spieków, ponieważ jest to materiał uniwersalny i to właśnie jest jego przewaga. W zależności od zastosowanej grubości możemy używać go zarówno jako okładziny elewacyjne, podłogi, ściany , drzwi, czy blaty kuchenne i fronty meblowe. Materiał
składają się z podobnych minerałów, jak kamień :  tj. mieszanka iłów łukowych, skał granitowych, czy pigmentów ceramicznych.

Przełomowe właściwości spieków kwarcowych rzutują na ich ogromne zastosowanie w projektowaniu mebli kuchennych, w szczególności blatów. Mają niebywałą odporność na wysokie temperatury, są łatwe do czyszczenia i dezynfekcji ( ze względu mniejszą nasiąkliwość niż kamień naturalny) , ciężko je uszkodzić oraz nie odbarwiają się. Szeroki wachlarz kolorów i wzorników powinien spełnić oczekiwania indywidualne.

W tym roku zostaliśmy zaproszeni na szkolenie zorganizowane przez firmę : LAMINAM na warsztaty dotyczące zastosowania i właściwości spieków kwarcowych. Płyty wielkoformatowe są proponowane przez producenta w rewolucyjnych rozmiarach, bo nawet 3200x1000x3 mm.

Płyty LAMINAM od kilku lat z powodzeniem wykorzystujemy w naszych realizacjach, mieliśmy też okazję zobaczyć ich zastosowanie na światowej wystawie EXPO2015, w Mediolanie, a dokładniej: w polskim pawilonie. 😉


1 Comment
  • Iza

    30 sierpnia 2016 at 11:28 Odpowiedz

    Bardzo ciekawa sprawa, czy to już weszło w życie?

Post a Comment