Salone del Mobile Milano 2016

Metal i azurowosc

Salone del Mobile Milano 2016

Pełni nowej energii oraz świeżych pomysłów po powrocie z targów Salone del Mobile Milano ,spieszymy się zdać Wam relacje z naszych spostrzeżeń, które tak trudno jest streścić, ponieważ powierzchnia targów oraz stoiska zaskakiwały różnorodnością i bogactwem wyboru. Podczas targów mieszkaliśmy w urokliwej miejscowości Bellano, którą gorąco polecamy miłośnikom natury. Piękne jezioro i zapierające dech w piersiach góry zrobiły na nas wspaniałe wrażenie.

Targi Salone del Mobile Milano:

  • jedno z  najważniejszych wydarzeń w kalendarzu architektów i projektantów
  • przestrzeń wystawienniczą odwiedziło ponad 370 tysięcy zwiedzających!!
  • Istotnym hasłem tegorocznych targów było „Hidden Kitchen”, „Ukryta Kuchnia”

 

Metal w kuchni

Dziś, kuchnia nie jest pomieszczeniem roboczym, ale przestrzenią funkcjonalną, efektowną, elegancką. Na targach królowały kuchnie – rzeźby, które w niebywały sposób przeistaczają się z mebla kuchennego w piękną bryłę za sprawą systemów, które niewidocznymi czynią płyty grzewcze chowające się pod przesuwnymi blatami, lub ukryte pod blatem, który staje się powierzchnią grzewczą. Zlewy kuchenne o unoszonym dnie licują się z płaszczyzną blatu. Ciekawym rozwiązaniem są przesuwne blaty, które ukrywają płyty grzewcze, zlewy i inne funkcje blatu roboczego.

Naturalne materiały

Ażurowość w kuchni

Prezentowane przestrzenie :

  • są bogato zdobione przez zieleń,
  • mają ciepły charakter, nadany przez drewno,
  • oddają wrażenie luksusu , dzięki wykorzystaniu naturalnego kamienia.

 

Drewno w kuchni

Popularnym materiałem okazały się w tym roku również uniwersalne w skali zastosowań spieki kwarcowe oraz metal, często w formie kompozycji ażurowych. Wśród nowoczesnych kompozycji kuchni pojawiły się też kuchnie w stylu retro, które jednak nie odbiegały elegancją i funkcjonalnością od innych propozycji.

Zapraszamy do przeczytania naszych refleksji po zwiedzaniu targów Salone del Mobile,
gdzie szerzej omawiamy wspomniane powyżej rozwiązania. 🙂


No Comments

Post a Comment